Obóz Żeglarz Jachtowy – Zegrzynek

2699 zł

Zarezerwuj

Dla kogo

Młodzież w wieku 14 - 19 lat

Czas trwania

14 dni

Lokalizacja

Jezioro Zegrzyńskie, Klub Mila Zegrzynek

Na tym obozie nauczymy Was wszystkiego, co niezbędne, aby uzyskać patent żeglarza jachtowego. Dowiecie się, jak żeglować i mądrze zarządzać załogą, poznacie budowę jachtu, przepisy, tajniki meteorologii, zasady ratownictwa i wiele innych. Myślicie, że to trudne? Pomożemy przygotować się teoretycznie i praktycznie do samodzielnego żeglowania, jak również do egzaminu.

Szkolenie odbywa się w załogach pięcioosobowych, każda załoga pływa z wykwalifikowanym instruktorem. Obóz kończy się egzaminem na żeglarza jachtowego.

Dla chętnych przewidujemy program rozszerzony o uzupełniające szkolenie motorowodne, po którym można uzyskać patent sternika motorowodnego.

Zapraszamy wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem lub już ją zaczęli, ale jeszcze nie mają uprawnień
do samodzielnego prowadzenia jachtów.

Osoby, które zakończyły kurs pozytywnym wynikiem egzaminu, otrzymują zniżkę na czarter jachtów floty Akademii Kusznierewicza w Klubie Mila Zegrzynek i Kamień w wysokości 15%!

Chcąc najbardziej efektywnie wykorzystać czas, zajęcia praktyczne odbywają się codziennie między śniadaniem a obiadem oraz między obiadem a kolacją. Wykłady realizujemy, gdy warunki pogodowe uniemożliwiają żeglugę, część odbywa się po kolacji.

Zajęcia obejmują, m.in.:

 • manewrowanie na żaglach
 • manewrowanie w porcie i na otwartym akwenie na silniku
 • wykłady: budowa jachtu, teoria żeglowania, przepisy, locja, meteorologia, ratownictwo, podstawy wiedzy morskiej
 • testy i konsultacje instruktorskie
 • doradztwo po testach – wspólna nauka przez rozmowę i rozwiązywanie problemów teoretycznych
 • dodatkowe informacje obejmujące tematykę czarteru jachtu
 • ogniska i animacje

Uprawnienia

 • Prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych
 • Prowadzenie jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej
OŻJZ1 08.07-21.07 2 699 zł
OŻJZ2 22.07-04.08 2 699 zł
OŻJZ3 05.08-18.08 2 699 zł
OŻJZ4 19.08-01.09 2 699 zł

 

Zakwaterowanie

Klub Mila Zegrzynek w Jadwisinie k/Serocka nad Jeziorem Zegrzyńskim, położony 30 km od Centrum Warszawy. To bezpieczne, kameralne, pełne uroku, posiadające znakomity mikroklimat, a jednocześnie tętniące życiem miejsce. Cisza, las, jezioro, z dala od codziennego zgiełku, zapewnia zaskakujący spokój, jak na tak niewielką odległość od miasta. Pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami urządzone są w stylu kajut na klasycznym żaglowcu. Nowoczesne i funkcjonalne. Mieszkając w nich, uczestnicy naszych obozów mają szansę poczuć atmosferę prawdziwego rejsu – zasypiają i budzą się na statku.

mila__4933 MBI_4922

Wyżywienie

Trzy posiłki dziennie, serwowane w restauracji Klubu Mila – obiad w formie bufetu. Woda pitna – nieograniczona ilość, dostępna dla uczestników obozu przez cały dzień.

Co ze sobą zabrać?

Latarka (najlepiej czołowa), strój kąpielowy (kostium lub kąpielówki), strój sportowy, strój do zajęć w terenie (dresy, bluzy), przybory do mycia, 2 ręczniki (w tym jeden plażowy) kurtka przeciwdeszczowa (najlepiej sztormiak), pełne obuwie z miękką podeszwą (2 pary), nakrycie głowy – czapka i czapka zimowa, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, pomadka ochronna, spray na komary, bidon na wodę, legitymację szkolną, pieniądze na egzamin.

Świadczenia w cenie

Żeglowanie na jachtach Antila 24 lub Twister 26, zakwaterowanie w Klubie Mila w Zegrzynku (13 noclegów), pełne wyżywienie, opieka wykwalifikowanej kadry, realizacja programu, ubezpieczenie NNW uczestnika w wysokości 10 000 zł. Część zajęć praktycznych może być poprowadzona na jachtach typu Sigma 600 Club.

Cena nie obejmuje

Uzupełniającego szkolenia motorowodnego (450 zł), egzaminu na żeglarza jachtowego (125 zł egzamin, 25 zł patent) i sternika motorowodnego (125 zł egzamin, 25 zł patent)

Kadra

Akademia Kusznierewicza to ludzie z pasją, współpracujący z nami od lat – wysokiej klasy specjaliści, instruktorzy, sternicy, trenerzy, wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, predyspozycje pedagogiczne, a przede wszystkim radość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Przykładowy plan dnia

8:00         Gimnastyka poranna

8:30         Śniadanie

9:15         Apel organizacyjny

10:00       Zajęcia programowe

13:30       Obiad

14:00       Przerwa poobiednia

15:00       Zajęcia programowe

19:00       Kolacja

20:00       Zajęcia wieczorne

22:00       Cisza nocna

Własny

Przyjazd pierwszego dnia od godz. 16:00 do 18:00, wyjazd ostatniego dnia do godz. 10

Jak dojechać?

Jadąc od Warszawy w stronę Serocka, na wysokości Borowej Góry należy skręcić z obwodnicy w prawo (drogowskaz Jadwisin), następnie w lewo zgodnie z tablicą informacyjną Klubu Mila. Tuż za wsią zjeżdża się szutrową drogą w dół do Wąwozu Szaniawskiego. Mapa dojazdu i ośrodka dostępna jest pod linkiem: http://www.klubmila.pl/kontakt.html

Żeglarz jachtowy

Patent żeglarza jachtowego upoważnia do:

 • Prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych
 • Prowadzenie jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej

Sternik motorowodny

Patent sternika motorowodnego upoważnia do:

 • Prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych
 • Prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
  Osoby w wieku poniżej 16. roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika do 60 kW

Egzamin na żeglarza jachtowego

Na egzamin przewidziany jest cały dzień (piątek przed wyjazdem). Składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Wymagania egzaminacyjne

 • ukończenie 14 lat najpóźniej w dniu egzaminu
 • wniesienie opłaty za egzamin w wysokości 125 zł (gotówką na egzaminie)
 • pisemna zgoda obojga rodziców lub opiekunów prawnych na uprawiania turystyki wodnej – wg wzoru z karty kwalifikacyjnej
 • okazanie ważnej legitymacji szkolnej

Po zdanym egzaminie na żeglarza

Do Polskiego Związku Żeglarskiego należy dostarczyć, osobiście lub w formie elektronicznej, dokumenty niezbędne do wydania patentu:

 • zaświadczenie o zdaniu egzaminu wydane przez Komisję Egzaminacyjną
 • potwierdzenie opłaty za wydanie patentu w wysokości 25 zł
 • 1 zdjęcie legitymacyjne do patentu formatu 3,5 cm x 4,5 cm

 

Szczegółowa informacja znajduje się na stronie:

http://szkolenie.pya.org.pl/patenty/zeglarz_jachtowy/procedura_uzyskania_patentu

Patent przyjdzie pocztą do 30 dni od złożenia do PZŻ dokumentów.

Egzamin na sternika motorowodnego

Organizowany jednocześnie z egzaminem żeglarskim.

Wymagania egzaminacyjne

 • takie same jak na żeglarza jachtowego, niezbędny jest drugi komplet dokumentów
 • wniesienie opłaty za egzamin w wysokości 125 zł (gotówką na egzaminie)
 • okazanie ważnej legitymacji szkolnej

Po zdanym egzaminie na sternika motorowodnego

Do Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego należy dostarczyć, osobiście lub w formie elektronicznej, dokumenty niezbędne do wydania patentu:

 • zaświadczenie o zdaniu egzaminu wydane przez Komisję Egzaminacyjną
 • potwierdzenie opłaty za wydanie patentu w wysokości 25 zł
 • 1 zdjęcie legitymacyjne do patentu formatu 3,5 cm x 4,5 cm

 

Szczegółowa informacja znajduje się na stronie:
http://www.pzmwinw.pl/patenty/wydanie_patentu_po_zdanym_egzaminie.html

Patent przyjdzie pocztą do 30 dni od złożenia do PZMWiNW dokumentów.

Uzupełniające szkolenie na patent sternika motorowodnego

Uzupełniające szkolenie motorowodne na patent sternika motorowodnego. Obejmuje 3h pływania motorówką i wykład z wiedzy motorowodnej.

Cena 450 zł

Wyżywienie

Istnieje możliwość zamówienia diety wegetariańskiej bez dodatkowych opłat. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w momencie dokonywania rezerwacji.

Twister 26

Nowość w naszej flocie! Jacht szybki, zwrotny, posiadający duży i wygodny kokpit, do którego sprowadzone są wszystkie liny i regulacje. Idealny do szkoleń, jedno i kilkudniowych czarterów, a także regat. Dzięki dużej powierzchni żagli pływa szybko nawet przy słabym wietrze. Jest jednym z najszybszych jachtów turystycznych w Polsce! W stosunku do swojego poprzednika (modelu 780) posiada podwyższoną mesę oraz szerszą i dłuższą koję dziobową, co czyni go jachtem przestronniejszym.

Antila 24

To sprawdzona konstrukcja stoczni Antila Yachts, produkowana nieprzerwanie od 2006 roku i z powodzeniem wykorzystywana w szkoleniach i czarterach. Nowoczesny design, jakość wykończenia, przestronne i bogato wyposażone wnętrze, wygodny kokpit, do którego sprowadzono wszystkie liny i regulacje – wszystko to powoduje, że Antila 24 przypadnie do gustu zarówno uczestnikom szkoleń jak i długich rejsów turystycznych.

Sigma 600 Club

Część zajęć praktycznych może być poprowadzona na jachtach typu Sigma 600 Club – otwartopokładowych jednostkach nowej generacji – stabilnych, bezpiecznych, estetycznych i nowoczesnych, wyposażonych w osprzęt renomowanych producentów.
W ocenie naszych ekspertów, w tym Mateusza Kusznierewicza, jest to obecnie jeden z najlepszych na świecie jachtów uniwersalnych: do szkolenia, bezpiecznej zabawy dla dzieci i początkujących, a jednocześnie satysfakcjonujący nautycznie
w pływaniu regatowym.

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej »

ok
Czartery Mazury