Żeglarz jachtowy – kurs indywidualny

od 549 zł

Zarezerwuj

Dla kogo

Dorośli

Czas trwania

1 - 11 dni

Lokalizacja

Jezioro Zegrzyńskie, Klub Mila Zegrzynek

Szkolenia indywidualne w terminach dopasowanych do oczekiwań klienta.

Zapraszamy na indywidualny kurs umożliwiający uzyskanie patentu żeglarza jachtowego. Szkolenie obejmuje zajęcia praktyczne. Realizowane jest według programu szkolenia zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki w sprawie uprawiania turystyki wodnej, zawiera autorskie elementy przygotowane przez instruktorów Akademii Kusznierewicza.
Kursy indywidualne przeznaczone są dla osób zapracowanych, które nie mogą poświęcić 6 weekendów na kurs zgodny z naszym grafikiem, a chcą profesjonalnie przygotować się do egzaminu.
Zapraszamy także całe rodziny, czy grupy znajomych, dla których przygotujemy terminy szkoleń dostosowane do potrzeb i czasu naszych klientów.
Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę posiadającą odpowiednie uprawnienia instruktorskie.
Pieczę nad przygotowaniem i realizacją programu sprawuje Mateusz Kusznierewicz – wielokrotny mistrz świata i Europy, złoty i brązowy medalista olimpijski, co gwarantuje mistrzowski poziom szkolenia.
Kurs kończy się egzaminem na patent żeglarza jachtowego.

Osoby, które zakończyły kurs pozytywnym wynikiem egzaminu, otrzymują zniżkę na czarter jachtów floty Akademii Kusznierewicza w Klubie Mila
w wysokości 15%!

 

Szkolenie

Obejmuje zajęcia praktyczne oraz podstawy teorii, przekazywane podczas pływania, a także konsultacje instruktorskie. Każdy z uczestników szkolenia otrzymuje od nas przykładowy zestaw testów, składający się z około 300 pytań wraz z odpowiedziami. Ze względu na indywidualną i skróconą formę, podczas tych szkoleń nie prowadzimy wykładów.
Chcąc najbardziej efektywnie wykorzystać czas, zajęcia praktyczne organizujemy od godz. 9:00 do 18:00 z godzinną przerwą.

Zajęcia obejmują, m.in.:

 • Manewrowanie na żaglach
 • Manewrowanie w porcie i na otwartym akwenie na silniku

Dla kogo przeznaczony jest kurs

 • Zajęcia w formie grupowej i rodzinnej przewidujemy dla dorosłych i młodzieży. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 14 lat najpóźniej w dniu egzaminu
 • Organizację zajęć w formie indywidualnej (1 osoba + instruktor) przewidujemy jedynie dla osób dorosłych ze względu na specyfikę szkolenia oraz możliwości przyswajania tak szerokiego zakresu wiedzy w krótkim czasie
 • W szkoleniu mogą brać udział osoby początkujące, jak i mające wcześniej styczność z żeglarstwem

Termin szkolenia każdorazowo uzgadniamy z klientem. Poniżej przedstawiamy szacowany czas, jaki powinni Państwo poświęcić na przyswojenie wiedzy niezbędnej do bezpiecznego żeglowania oraz zdania egzaminu. Długość kursu zależna jest od liczby osób oraz posiadanego wcześniej doświadczenia żeglarskiego.

Liczba osób* Minimalny czas

szkolenia**

Dla kogo? Zalecany czas

szkolenia**

Dla kogo
1 3 dni Osoby posiadające wcześniejsze

doświadczenie żeglarskie – znające podstawowe nazewnictwo,

podstawy stawiania żagli, wybierania szotów foka itp.

5 – 6 dni Osoby początkujące,

bez wcześniejszego doświadczenia

2 4 – 5 dni 7 dni
3 5 – 6 dni 7 – 8 dni
4 6 dni 8 – 9 dni
5 8 dni 10 – 11 dni

*Zalecamy naukę w załogach 3-5 osobowych, ponieważ uczestnicy uczą się nie tylko sterując, ale również obserwując pozostałe osoby. Jednocześnie przy takich grupach łatwiej dowodzić załogą, a ze względu na więcej dni szkolenia, istnieje mniejsze ryzyko opóźnień w realizacji programu przez niesprzyjające warunki pogodowe.

Można też odpocząć trochę od sterowania 😉
** Rzeczywisty czas szkolenia uzależniony jest od wielu czynników, m.in.: posiadanych wcześniej umiejętności, szybkości przyswajania wiedzy, warunków pogodowych. W trakcie kursu instruktorzy informują Państwa o postępach oraz ewentualnej konieczności przedłużenia zajęć.

Cena za 1 dzień
W tygodniu (pn. – pt.) W weekendy i dni świąteczne, w tym długie weekendy
549 zł 649 zł

Patent żeglarza upoważnia do:

 • Prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych
 • Prowadzenie jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej

Egzamin na żeglarza

Zapraszamy na egzaminy organizowane zgodnie z grafikami naszych kursów na żeglarza:
http://www.akademiakusznierewicza.pl/pl/zeglarz-jachtowy/
Dla załóg liczących co najmniej 4 uczestników, egzamin możemy zorganizować na życzenie innego dnia. Warunkiem jest zgłoszenie chęci uczestnictwa w egzaminie najpóźniej na 3 tygodnie przed wybranym terminem.

Wymagania egzaminacyjne:

 • Ukończenie 14 lat najpóźniej w dniu egzaminu
 • Wniesienie opłaty za egzamin w wysokości 250 zł  – osobom uczącym się do 26 roku życia na podstawie ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej przysługuje zniżka 50%
 • Dla niepełnoletnich dodatkowo – pisemna zgoda obojga rodziców lub opiekunów prawnych na uprawiania turystyki wodnej

Po zdanym egzaminie

Do Polskiego Związku Żeglarskiego należy dostarczyć, osobiście lub w formie elektronicznej, dokumenty niezbędne do wydania patentu:

 • zaświadczenie o zdaniu egzaminu wydane przez Komisję Egzaminacyjną
 • potwierdzenie opłaty za wydanie patentu w wysokości 50 zł lub 25 zł dla uczniów i studentów poniżej 26 lat
 • 1 zdjęcie legitymacyjne do patentu formatu 3,5 cm x 4,5 cm

Szczegółowa informacja znajduje się na stronie:
http://szkolenie.pya.org.pl/patenty/zeglarz_jachtowy/procedura_uzyskania_patentu

Patent przyjdzie pocztą do 30 dni od złożenie do PZŻ dokumentów.

Jak dojechać?

Szkolenia na żeglarza jachtowego odbywają się nad Zalewem Zegrzyńskim w nowoczesnej przystani jachtowej Klub Mila Zegrzynek w Jadwisinie k/Serocka, położonej 30 km od Centrum Warszawy.

Jadąc od Warszawy w stronę Serocka, na wysokości Borowej Góry należy skręcić z obwodnicy w prawo (drogowskaz Jadwisin), następnie w lewo zgodnie z tablicą informacyjną Klubu Mila. Tuż za wsią zjeżdża się szutrową drogą w dół do Wąwozu Szaniawskiego. Mapa dojazdu i ośrodka dostępna jest pod linkiem: http://www.klubmila.pl/kontakt.html

Co warto zabrać na kurs?

Buty na miękkiej podeszwie, czapka przeciwsłoneczna i czapka ciepła, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, komplet ubrań na zmianę, strój przeciwdeszczowy (najlepiej sztormiak dwuczęściowy).

Świadczenia

Cena obejmuje:
Realizację szkolenia praktycznego, zestaw pytań testowych, ubezpieczenie NNW uczestników w wysokości 5 000 zł.

Cena nie obejmuje:
Wykładów, egzaminu na żeglarza jachtowego.

Opcjonalnie

 • Uczestnicy Kursu mogą skorzystać z komfortowej bazy noclegowej Klubu Mila. Do dyspozycji naszych gości są 2, 3 lub 4 osobowe pokoje, urządzone w stylu kajut załogi na żaglowcu lub komfortowe apartamenty i domki.
 • Istnieje także możliwość noclegów na jachcie (nie dotyczy jachtu Viva 700), w miarę dostępnych miejsc – prosimy o zabranie własnego śpiwora

Gastronomia

 • Uczestników kursów zapraszamy do skorzystania z oferty Restauracji Kapitańskiej w Klubie Mila.

Antila 24

To sprawdzona konstrukcja stoczni Antila Yachts, produkowana nieprzerwanie od 2006 roku i z powodzeniem wykorzystywana w szkoleniach i czarterach. Nowoczesny design, jakość wykończenia, przestronne i bogato wyposażone wnętrze, wygodny kokpit, do którego sprowadzono wszystkie liny i regulacje – wszystko to powoduje, że Antila 24 przypadnie do gustu zarówno uczestnikom szkoleń jak i długich rejsów turystycznych.

Wyposażenie pokładowe:

nowoczesny osprzęt renomowanych producentów, m.in.: lazyjack, grot pełnolistwowy na pełzaczach, sztywny roler foka, bramkę do kładzenia masztu, a także czterosuwowy silnik o mocy 4-6 KM.

Wyposażenie wnętrza:

kuchenka dwupalnikowa, zlewozmywak z pompką elektryczną, zbiornik na wodę 20 l, radio CD z mp3, akumulator, prostownik automatyczny z przedłużaczem do ładowania z lądu, gniazdo 12 V na zapalniczkę, oświetlenie wnętrza LED, kabina sanitarna z WC typu morskiego z zamkniętym obiegiem.

Dane techniczne:

 • Długość całkowita: 8,20 m
 • Szerokość całkowita: 2,78 m
 • Załoga: do 8 osób (na kursach pływamy w 4-5 osób + instruktor)
 • Zanurzenie kadłuba: 0,35 m
 • Zanurzenie całkowite: 1,38 m
 • Powierzchnia grota: 17,50 m 2
 • Powierzchnia foka: 9,5 m 2
 • Wysokość w kabinie: 1,80 m

Twister 26

Nowość w naszej flocie!

Jacht szybki, zwrotny, posiadający duży i wygodny kokpit, do którego sprowadzone są wszystkie liny i regulacje. Idealny do szkoleń, jedno i kilkudniowych czarterów, a także regat. Dzięki dużej powierzchni żagli pływa szybko nawet przy słabym wietrze. Jest jednym z najszybszych jachtów turystycznych w Polsce! W stosunku do swojego poprzednika (modelu 780) posiada podwyższoną mesę oraz szerszą i dłuższą koję dziobową, co czyni go jachtem przestronniejszym.

Wyposażenie pokładowe:

nowoczesny osprzęt renomowanych producentów, m.in.: lazyjack, grot pełnolistwowy na pełzaczach, sztywny roler foka, bramkę do kładzenia masztu, a także czterosuwowy silnik o mocy 4-6 KM.

Wyposażenie wnętrza:

kuchenka dwupalnikowa, zlewozmywak z pompką elektryczną, akumulator, gniazdo 12 V na zapalniczkę, oświetlenie wnętrza LED

Dane techniczne:

 • Długość całkowita: 7,80 m
 • Szerokość całkowita: 2,70 m
 • Załoga: do 8 osób (na kursach pływamy w 4-5 osób + instruktor)
 • Zanurzenie kadłuba: 0,35 m
 • Zanurzenie całkowite: 1,45 m
 • Powierzchnia grota: 22 m 2
 • Powierzchnia foka: 12 m 2
 • Wysokość w kabinie: 1,85 m

Viva 700

Młodsza i większa siostra sprawdzonej Vivy 600. Jacht szybki, bezpieczny i komfortowy. Do obszernego kokpitu sprowadzone
są wszystkie fały i szoty.

Wyposażenie pokładowe:

nowoczesny osprzęt renomowanych producentów, m.in.: lazyjack, grot pełnolistwowy na pełzaczach, sztywny roler foka, bramkę do kładzenia masztu, a także czterosuwowy silnik o mocy 4-6 KM.

Wyposażenie wnętrza:

kuchenka dwupalnikowa, zlewozmywak z pompką elektryczną, akumulator, gniazdo 12 V na zapalniczkę, oświetlenie wnętrza LED. Zabudowa w wersji z okrągłym stołem (dla 4 osób).

Dane techniczne:

 • Długość całkowita: 7,30 m
 • Szerokość całkowita: 2,50 m
 • Załoga: do 6 osób (na kursach pływamy w 4-5 osób + instruktor)
 • Zanurzenie kadłuba: 0,35 m
 • Zanurzenie całkowite: 1,45 m
 • Powierzchnia grota: 14,60 m 2
 • Powierzchnia foka: 8,60 m 2
 • Wysokość w kabinie: 1,75 m

Jachtu nie udostępniamy do nocowania.

 

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej »

ok
Czartery Mazury