fbpx

Obóz Sportów Motorowodnych z patentem sternika motorowodnego Obóz z kursem na patent sternika motorowodnego

3199 zł

Zarezerwuj

Dla kogo

Młodzież w wieku 14 – 19 lat

Czas trwania

14 dni (13 noclegów)

Lokalizacja

Mazury, Klub Mila Kamień

Obóz Sportów Wodnych gwarantuje solidną dawkę niezapomnianych przeżyć i nowych umiejętności. Podczas dwutygodniowego wyjazdu na Mazury pod okiem doświadczonej kadry spróbujecie swoich sił w sportach motorowodnych (wakeboard, materac lub kółko), oraz żeglarskich (regaty na jachtach Sigma 600, latanie na katamaranie Top-Cat). Dodatkowo sprawdzicie się w Triathlonie Akademii Kusznierewicza, czyli biegu terenowym, rajdzie rowerowym i na torze kajakowym, spłyniecie Krutynią – jedną z najpiękniejszych polskich rzek. Jako elitarna grupa obozowa będziecie mieli niepowtarzalną okazję poskakać na skuterze wodnym SeeDoo, dodać gazu na motorówce Numo 650 i Bayliner Element. Z Akademią Kusznierewicza przeżyjecie niezapomnianą przygodę, poznacie nowych ludzi i z pewnością znajdziecie swój ulubiony sport wodny. Obóz oferuje część szkoleniową na patent motorowodny. Uzyskanie patentu będzie zależało od zaangażowania oraz umiejętności uczestnika kursu, który zakończony będzie egzaminem państwowym.

  • wakeboard, narty wodne, materac/kółko – za motorówką. Nauka i doskonalenie (minimum 3 bloki po 2 godziny)
  • szkolenie na patent sternika motorowodnego w formie wykładów i zajęć praktycznych (Bayliner)
  • żeglowanie na jachtach Sigma 600 Club (minimum 3 bloki po 3 godziny)
  • latanie na katamaranie (minimum 2 bloki po 2 godziny) –z podziałem na grupy
  • turnieje sportowe (siatkówka i piłka nożna plażowa, ultimate frisbee, korfball i inne)
  • konkurencje sprawnościowe
  • nocne gry terenowe (podchody – gra wieczorna)
  • spływ kajakowy Krutynią
  • wieczorne animacje, ogniska, gry i zabawy dla całego obozu

Zajęcia szkoleniowe na patent sternika motorowodnego

Zajęcia szkoleniowe na patent sternika motorowodnego* obejmują m.in.:

 • manewrowanie w porcie i na otwartym akwenie na silniku
 • manewr „człowiek za burtą”
 • cumowanie jachtu i klar na postój
 • pracę w charakterze członka załogi
 • wykłady: wiadomości o jachtach motorowych, silniki i urządzenia napędowe, przepisy, locja, meteorologia, ratownictwo, ochrona środowiska i etyka motorowodniacka, podstawy wiedzy morskiej
 • 2h pływania i manewrów jako sternik i członek załogi

 

Do egzaminu na patent sternika motorowodnego nie jest niezbędne posiadanie patentu żeglarza jachtowego.

 

*Warunkiem realizacji pełnej oferty kursu jest zgłoszenie minimum 5 osób. W przypadku mniejszej liczby uczestników zainteresowanych szkoleniem Organizator zastrzega możliwość zmiany programu.

Kod imprezy Termin Cena
OADK2 07.07-20.07 3 199 zł

Zakwaterowanie

Klub Mila Kamień k/Rucianego-Nidy nad Jeziorem Bełdany. To nowy ośrodek sportowo-rekreacyjny stanowiący drugą bazę Akademii Kusznierewicza. Dysponujemy 15 nowymi domkami, z których każdy składa się z dwóch niezależnych pokoi 4-osobowych z łazienką i tarasem. Nasza nowa baza zlokalizowana jest w cichym, ustronnym i bezpiecznym miejscu na terenie dawnego ośrodka turystyki wodnej PTTK.

Wyżywienie

Trzy posiłki dziennie serwowane w restauracji Klubu Mila – obiad w formie bufetu. Woda pitna w nieograniczonej ilość, dostępna dla uczestników obozu przez cały dzień.

 

Co ze sobą zabrać?

Latarka (najlepiej czołowa), strój sportowy, strój do zajęć w terenie (dresy, bluzy), dobrze dopasowana pianka do zajęć w wodzie – neoprenowa z krótkimi rękawami i nogawkami (np. typu „Quechua”) lub pianka z długimi rękawami,  przybory do mycia, 2 ręczniki (w tym jeden plażowy), kurtka przeciwdeszczowa (najlepiej sztormiak), pomadka ochronna, pełne obuwie z miękką podeszwą (2 pary), nakrycie głowy – czapka z daszkiem i czapka zimowa, okulary przeciwsłoneczne ze sznureczkiem, krem z filtrem, spray na komary, bidon na wodę, strój kąpielowy (kąpielówki/kostium).

 

Świadczenia w cenie

Żeglowanie na jachtach motorowych i żaglowych + realizacja programu szkoleniowego, paliwo, zakwaterowanie w Klubie Mila w Kamieniu (13 noclegów), pełne wyżywienie, opieka wykwalifikowanej kadry, realizacja programu, ubezpieczenie NNW uczestnika w wysokości 10 000 zł, materiały szkoleniowe do egzaminu.

Kadra

Akademia Kusznierewicza to ludzie z pasją, współpracujący z nami od lat – wysokiej klasy specjaliści, instruktorzy, sternicy, trenerzy, wychowawcy, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, predyspozycje pedagogiczne, a przede wszystkim radość dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

Przykładowy plan dnia

08:00    Gimnastyka poranna
08:30    Śniadanie
09:15     Apel organizacyjny
10:00.    Zajęcia programowe wspólne – szkolenie praktyczne
13:30     Obiad
14:00     Przerwa poobiednia
15:00     Zajęcia programowe dzielone – zajęcia rekreacyjne
19:00     Kolacja
20:00     Zajęcia programowe wspólne – wykłady teoretyczne
22:00     Cisza nocna

Cena nie zawiera

Opłaty za egzamin na patent sternika motorowodnego – 125 zł dla uczniów i studentów szkół i uczelni krajowych – za okazaniem legitymacji szkolnej; 250 zł pozostali,

Opłaty za wydanie patentu: 50 zł (uczniowie i studenci szkół i uczelni krajowych: 25 zł).

Własny

Przyjazd pierwszego dnia od godz. 16:00 do 18:00, wyjazd ostatniego dnia do 10:00.

Autokar – dodatkowo płatny, wymagana wcześniejsza rezerwacja

Wyjazd z Warszawa
cena 120 zł

 

Cena obejmuje dojazd w obydwie strony.

Szczegółowe informacje dotyczące przejazdu podane są w dokumencie: Regulamin dojazdu Akademii Kusznierewicza.

 

Ceny za przejazd autokarem w jedną stronę:

 

Wyjazd z Warszawa
cena 80 zł

 

Transport autokarowy zostanie uruchomiony w przypadku zebrania grupy minimum 10 osób.

W przypadku rezygnacji z miejsca w autokarze klientowi nie przysługuje zwrot kosztów transportu.

Wyżywienie

Istnieje możliwość zamówienia diety wegetariańskiej bez dodatkowych opłat. Prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby w momencie dokonywania rezerwacji.

Sigma 600 Club

Nowoczesny i specjalnie zmodyfikowany dla Akademii Kusznierewicza jacht Sigma 600 Club. Jest to jednostka otwartopokładowa nowej generacji – stabilna, bezpieczna, estetyczna i nowoczesna, wyposażona w osprzęt renomowanych producentów. Długość: 6 m, szer. 2,42 m, pow. ożaglowania 16,5 m2. W ocenie naszych ekspertów, w tym Mateusza Kusznierewicza, jest to obecnie jeden
z najlepszych na świecie jachtów uniwersalnych: do szkolenia, dla bezpiecznej zabawy dla dzieci i początkujących, a jednocześnie satysfakcjonujący nautycznie w pływaniu regatowym. Na jachcie pływa maksymalnie 5 uczestników plus instruktor.

 

Katamaran TopCat

Katamaran TopCat, umożliwia świetną zabawę na wodzie i jest źródłem niezapomnianych emocji. Mając dużą wyporność i niezatapialny maszt, jest bezpieczny. Użytkownicy doceniają Topcaty za ich łatwość w obsłudze oraz nieskomplikowany i szybki montaż. Topcat to inny wymiar żeglowania. Wysoka jakość jachtu w połączeniu
z doświadczeniem żeglujących dajw nieograniczone możliwości na wodzie.

SeeDoo skuter wodny

Zabawa na skuterze wodnym SeeDoo  – każdy z uczestników zajęć będzie miał możliwość pływać pod nadzorem instruktora i wykonywać złożone ewolucje na mocnym i niezwykle zwinnym skuterze wodnym. Dzięki 130 koniom mechanicznym można poczuć niesamowitą prędkość i frajdę. Możliwe są również zwroty i skoki na fali.

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej »

ok
Czartery Mazury