fbpx

Ferie na STS Pogoria – Morze Śródziemne DOJAZD AUTOKAREM

2499 zł

Zarezerwuj

Dla kogo

Młodzież powyżej 15 r.ż.

Czas trwania

9 dni

Lokalizacja

Morze Śródziemne

Wszystkich sympatyków żeglarstwa, jak i wypraw morskich, zapraszamy do wzięcia udziału w rejsie na żaglowcu Pogoria w terminie 25.01.2019 – 03.02.2019. Kto powiedział, że ferie nie mogę być żeglarskie? W tym terminie średnie temperatury na Morzu Liguryjskim utrzymują się powyżej 15 stopni Celsjusza. Rejs Żaglowcem to doskonały wstęp do żeglarstwa morskiego. Będzie szansa na naukę nawigacji, locji i łączności pod okiem zawodowców.

Rejs ten to połączenie niezwyklej przygody na żaglowcu z poznawaniem przepięknych portów i wysp morza Liguryjskiego i Tyrreńskiego. Aby popłynąć z nami nie musisz mieć żadnego doświadczenia żeglarskiego.

Jeżeli uważasz, że morskie wody Ci nie straszne, potrafisz szybko wstawać w nocy, jesteś zdyscyplinowany i nie boisz się wyzwań – to ten rejs jest właśnie dla Ciebie!

Rejs jest przeznaczony dla młodzieży od 15. r.ż.

 

 

Przebieg rejsu

 

icons8-sailing-boat-100

Wyjazd z Warszawy 25.01.2019 około południa. Na statek dojedziemy komfortowym autobusem STS Pogoria.

Zaokrętowanie i wyokrętowanie odbędzie się w jednym z portów Zatoki Genueńskiej (San Remo, Civitavechia, Genova lub Loano). Cała trasa, jak i port rozpoczęcia i zakończenia uzależnione są od pogody oraz decyzji kapitana.

Zaokrętowanie na żaglowiec odbędzie się w sobotę zaraz po dojechaniu do portu. Po przybyciu i zaokrętowaniu  (rozpakowanie toreb, zapoznanie się z rozkładem koi) odbędzie się obowiązkowe szkolenie wacht, prowadzone przez przydzielonego oficera.
Aby bezpiecznie żeglować musicie poznać:
– zasady bezpieczeństwa i regulamin statku,
– alarmy i użycie pasów ratunkowych,
– rozmieszczenie sprzętu ratunkowego i przeciw – pożarowego
– obsługę żagli w podstawowym zakresie.

W trakcie rejsu odwiedzimy minimum dwa porty. Nie zabraknie też czasu na integrację, naukę nawigacji, pracę przy żaglach czy zwiedzanie przepięknych włoskich portów. W trakcie rejsu odbędą się

 

Wyokrętowanie w sobotę 02.02.2019 w godzinach przedpołudniowych, planowany wyjazd między 19:30-21:00.  Godzina powrotu do Warszawy uzależniona jest od natężenia ruchu drogowego i godziny wyjazdu z Włoch.

Uwaga: Podane godziny są planowane, mogą one ulec zmianie w zależności od warunków panujących na drodze – informacje będą podawane z trasy, na bieżąco z odpowiednim wyprzedzeniem.

Trasa

Trasa rejsu zawsze jest układana tuż przed rejsem w oparciu o aktualną prognozę pogody. Na szczęście ten akwen obfituje w piękne porty i wyspy: San Remo, Portofino, Bonifacio, La Spezia, Portoferraio i wiele innych…

snazzy-image — Odzyskano

 

Kod kursu Termin Cena
RZRP1 25.01-03.02.2019 2499 zł

 

Cena obejmuje:

 • zaokrętowanie na STS Pogoria
 • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja + porcja dla wachty nocnej)
 • opłaty portowe i manewrowe, eksploatacyjne, paliwo
 • ubezpieczenie NNW 10000 EUR + KL
 • dojazd i powrót autokarem do portu zaokrętowania jak i z portu wyokrętowania do kraju
 • opiekę wykwalifikowanej kadry: 4 oficerów wachtowych (załoga stała: kapitan, mechanik, bosman, kucharz) + kadra wychowawcza i opiekuńcza Akademii Kusznierewicza

Żaglowiec STS Pogoria

icons8-ship-wheel-100

Pogoria to żaglowiec typu barkentyna. Posiada ona 15 żagli z czego pięć rejowych na fokmaszcie. Łączna powierzchnia ożaglowania to niemal 1000 m²!

Żaglowiec bez większego problemu pomieści komfortowo 40 uczestników. Poza kabinami i kubrykami w których zakwaterowana jest załoga szkolna, znajdziecie tam też, mesę załogi oraz oficerską, kambuz, kilka łazienek z prysznicami oraz kabinę kapitańską z salonikiem.

Dane techniczne

 • wysokość maks. 33,5 m
 • długość całkowita – 41,30 m
 • szerokość – 8,0 m
 • zanurzenie – 3,8 m.
 • załoga max 53 osoby.

Zapraszamy to wirtualnego spaceru po Pogorii <- kliknij tutaj

Vademecum Pogorii

Zapraszamy do zapoznania się z Vademecum Żeglarza STS Pogoria 

Co ze sobą zabrać

icons8-lifebuoy-100

Prosimy pamiętać, iż przestrzeń na statku jest ograniczona, dzielona z innymi załogantami, dlatego należy zapakować się w miękkie torby bez stelaża. Zostawmy w domu walizki na kółkach – w czasie przechyłu lubią „wędrować”, dodatkowo zajmują miejsce. Najlepiej sprawdzają się miękkie plecaki, lub worki żeglarskie.
Ekwipunek obowiązkowy:
– dokumenty (paszport lub dowód osobisty), wydrukowana polisa – w przypadku braku powyższych dokumentów, załogant nie będzie mógł uczestniczyć w rejsie.
– śpiwór + poduszka,
– kurtka przeciwdeszczowa (najlepiej gdyby w komplecie znalazły się również spodnie nieprzemakalne)
– ciepła czapka, rękawiczki i szalik (mimo iż lato, wachty nocne na morzu bywają chłodne wręcz zimne, zwłaszcza w wietrzne lub deszczowe dni)
– buty na gumowej podeszwie + dla wygody kalosze lub buty nieprzemakalne – mogą być lekkie buty trekkingowe, (niedopuszczalne jest obuwie typu: glany, martensy – rysują i brudzą pokład, nie jest to obuwie przeznaczone do żeglugi)
– ręcznik, przybory toaletowe,
– czapka chroniąca od słońca, krem z filtrem,okulary przeciwsłoneczne,
– ciepły sweter + skarpety

 Uwaga: Pogoria nie zapewnia wody butelkowanej, soków, coca – coli oraz kawy, napojami standardowymi są: napój owocowy przygotowywany przez kambuz + herbata  (bez ograniczeń).  Prosimy o uwzględnienie powyższej informacji przy kompletowaniu bagażu na rejs.

Ramowy program dnia

do 0700 cisza nocna
0700 pobudka
0700 – 0730 toaleta poranna
0730 – 0755 śniadanie
0800 podniesienie bandery i apel poranny, po apelu śniadanie wachty nawigacyjnej i wachty gospodarczej; klar osobisty.
0900 – 1300 prace bosmańskie lub zajęcia programowe
1330 obiad
1500 – 1800 prace bosmańskie lub zajęcia programowe
1830 kolacja
od 2300 cisza nocna

Organizacja rejsu

Organizatorami rejsu są Akademia Kusznierewicza oraz Sail Training Association Poland – armator statku.

 

Ta strona używa plików Cookies.

Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej »

ok
Czartery Mazury